Sipariş Koşulları

YARDIM / SATIŞ ve İADE KOŞULLARI

1001kitap.com.tr sitesi tüm kitapları bulabileceğiniz nitelikli kitaplar atlasıdır. Güvenli bir şekilde alış-veriş yapabileceğiniz sitemizde sizlere iyi alış-verişler dileriz.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ:

1- 18 yaşından küçük kişiler 1001kitap.com.tr'den alışveriş yapamaz. 1001kitap.com.tr çocuklara yönelik ürünler satışa sunmaktadır; ancak bunları yetişkinlere satmaktadır.

2- Sitemizden üye olarak veya üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz.

3- 1001kitap.com.tr'den kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Siparişin verildiği tarih sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş havalelerinin girdiği tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır. Bir hafta (7 GÜN) içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

4- 1001kitap.com.tr tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta %8, dergide %1, müzik, video, dvd, ve kargo için %18, hobi ürünlerinde ise %26'dır.

5- Sipariş esnasında fatura, teslimat, iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz, özellikle e-posta ve telefon numaranızı kontrol ediniz.

6- 1001kitap.com.tr web sitemizden sipariş verdiğinizde mail adresinize bu siparişe dair onayladığınız bilgiler gönderilecektir. Bunların sistemimiz tarafından teyidinden sonra ürün veya hizmet talepleriniz karşılanacak ve size ulaştırılacaktır.

7- Siparişin verildiği tarih sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş havalelerinin girdiği tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır.

8- Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından 1001kitap.com.tr sorumlu değildir.

9- Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

10- Sipariş verildiği halde teslim alınmayan ürünlerin kargo ücreti alıcıya aittir. Alıcı teslim almadığı ürünlerin kargo bedelini (11 TL+ 4 TL kargo iade bedeli ) Toplam 15 lira olarak bir hafta içinde 9815412 numaralı posta çeki hesabına yatırmadığı takdirde hakkında hukuki işlem başlatılacaktır.

İPTAL:

· Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz  +90 535 951 7658 nolu telefonumuza veya bu konu ile ilgili ismailsalli@gmail.com adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir.

· Siparişin tamamen karşılanamadığı durumlarda yaptığınız ödeme iade edilecek ve tarafınıza bilgi verilecektir.

· Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır. (Bazen müşteri sadece karşılananları gönderiniz ve kalanı için ödememi iade edin şartıyla sipariş verir veya eksik siparişi başka bir ürün ile değiştirin veya tüm siparişi iptal ediniz diyebilir.) Bir hafta (7 Gün) içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.


 İADE:

· Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları tüketici hakları çerçevesindedir. Satın alınan ürün orijinal halde (tekrar satışa uygun), şartlara da uygun olarak bir hafta içerisinde tarafımıza herhangi bir neden göstermeksizin iade edilebilir. Bir haftadan sonraki bu tarz iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İadelerde kargo masrafları tamamen müşteriye aittir. Ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecek, teslim alınmayacaktır. İade edilen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecek uygun ise geri ödeme sonucun müşteriye bildiriminden itibaren en geç 1 ay içerisinde yapılacaktır. Geri ödemede firmamızın karşılamış olduğu banka aracılık, kargo gibi masraflar düşülecektir.

· Ürünlerimizde garanti şartlarında aksi belirtilmedikçe ürünün ambalajı açılırsa, jelatini yırtılırsa, garanti etiketi sökülürse kesinlikle garanti dışıdır, iade alınmaz.

· Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya ismailsalli@gmail.com adresine konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


ÖDEMELER:

· Ödemelerinizi sitemizde belirttiğimiz (kredi kartları, banka havalesi) ödeme seçenekleri ile yapabilirsiniz.

· Posta Çeki veya Banka Havalesi ile yapılacak ödemelerde siparişler ancak ödeme gerçekleştirildikten sonra gönderilebilmektedir. Bu yüzden gönderilerde gecikme yaşanmaması için dekontun tarafımıza faks ya da mail yoluyla ulaştırılması gerekmektedir.


· Havale işlemleri sırasında ilgili kurum tarafından talep edilebilecek "masraf" vb ücretlerin karşılanması tamamen müşteriye aittir.

· Ödeme işlemini yaparken Sipariş Numarasını mutlaka belirtiniz.
· Havale ile yaptığınız ödemelerde ödemenizi gösteren banka dekontunu ismailsalli@gmail.com adresine HAVALE DEKONT başlığı ile gönderiniz.

1001kitap.com.tr'den alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

Kapat