Kitapta yurt içi ve yurt dışında yankı bulmuş, üst düzey devlet adamlarının, bürokratların, askerlerin, müsteşarların ve başkanların özel hayatlarında yaşadıkları yasak ilişkilerle şantaja uğrama, itibarlarını ve işlerini kaybetmeleri konu alınıyor. Bal Tuzağı kavramını açıklamakla başlayan kitap, bunun bilinçli olarak nasıl kurgulandığını ve nelere mal olduğunu gösteriyor, insanların mahrem arzularının kullanılarak nasıl kontrol mekanizmaları yaratıldığını anlatıyor.

Yüzyıllardır farklı biçimlerde kullanıla gelen bal tuzağı, teknolojik gelişmelerle daha da tehlikeli hale geldi. Bu durum günümüzde uluslar arası ve büyük bir istihbarat problemi. Devletler, kilit konumdaki bürokratlarının bu yöntemle şantajlara açık hale geldiğini çeşitli olaylarla tecrübe ettiler. Bu acı tecrübeler, özellikle güvenlik ve istihbarat birimlerinde evli olmayan ya da evlilik hayatı kötü giden personele dahi şüpheyle bakılması sonucunu doğurdu. Yaşadığı evlilik dışı ilişki, dünyanın bir numaralı istihbarat teşkilatı CIA'in başkanını bile koltuğundan etti.

Bal Tuzağı, kadının politik düzlemde araçsallaştırılmasını ve bu yolla siyasilerin ahlak duvarını yıkarak onların kariyerlerinin bitişini sorgulayıcı bir dille gözler önüne seriyor.
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9786050808575
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
280
Basım Tarihi
2013-10
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat