This book presents a method for learning Arabic quickly, which resembles the process used by children learning their mother tongues. Children dont study grammar rules; they hear their mother language and learn it through repetition.
This 544-page book introduces 5000 most-frequently-used Arabic words, in a variety of example sentences. Those who work on at least two pages every day diligently will soon understand conversations in Arabic, comprehend texts, andmost importantlyspeak the language.
Knowledge of common expressions, as well as certain particles and conjunctions, is vital for understanding both written and spoken Arabic. The sections at the end of the book present this material, along with a copious selection of proverbs, poetry, and short stories.
To benefit from this book most rapidly, one should employ the 12 points presented in the introduction. Important information about our learning method is also available in Techniques for Learning Arabic Quickly, which is available on our website: www.sefkatyayincilik.com.

Bu kitap, Arapça-Ingilizce olup, anadili Ingilizce olanlara Arapça ögretmek maksadiyla hazirlanmistir. Kitabin özellikleri söyledir: Yeni Baskinin Özellikleri: a) Kitabin yaklasik seksen sayfasinda bulunan degisik miktardaki bosluklar dolduruldu. b) Kitaba yaklasik olarak binbesyüz yeni kelime eklendi. c) Kitap bastan sona kadar gözden geçirildi ve gerekli düzeltmeler yapildi. d) Kitabin disi gibi içine de estetik bir görünüm kazandirildi. Hizli dil ögretim sistemlerinin isigi altinda hazirlanan bu kitapta, çocuklarin ana dillerini ögrenme teknigine yakin bir teknik kullanilmistir. Çocuklar, gramer kurallarini bilmezler, anadillerini; duyarak, tekrar ederek, ögrenerek, meleke haline getirerek ve kullanarak ögrenirler. 544 sayfa olan bu kitapta, Arapçada en sik kullanilan yaklasik 4500 kelime, farkli 4500 cümle içinde kullanilmistir. Dolayisiyla her gün, bu kitabin en az iki sayfasini iyi çalisanlar, bir seneden az bir zamanda; Arapça konusmalari anlayacak, okuduklari Arapça metinleri kavrayacak ve en önemlisi Arapça konusabileceklerdir. Arapça olarak yazilmis bir metni veya yapilan bir konusmayi, iyi anlayabilmek için, Arapçanin tipik ifade kaliplarini, sik kullanilan baglaçlari, deyimleri ve atasözlerini de bilmek gerekir. Bunun için, 4500 Arapça kalip cümleden meydana gelen bu kitabin sonuna; baglaçlar, deyimler, atasözleri, siirler ve kisa hikâyeler bölümleri konulmustur. Arapça konusturmayi asil hareket noktasi yapan bu kitap, özel formati sayesinde, Arapça konusmak isteyen her seviyedeki insana; Arapça kurslarina devam eden ögrencilere, Arap ülkeleriyle çalisan isadamlarina, hac ve umreye gideceklere, imam-hatip lisesi ögrencilerine, Arapça dil sinavina gireceklere, Diyanet mensuplarina, Ilahiyat ve Arap Dili bölümü ögrencilerine, insallah çok yardimci olacaktir.
Stok Kodu
9786056150432
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
540
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2011
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat