İş Güvencesi – İşe İade

İş Güvencesi – İşe İade Doç. Dr. Nezihe Binnur Tulukçu

Bir dava açarken belki şerhlerden ve monografilerden ‘ne' sorusuna cevap bulabilirsiniz ama ‘nasıl' sorusunu cevaplayamazsınız. İş Davaları Dizisi tam da bu sorunu çözmeyi hedefliyor, size hem ‘ne' hem de ‘nasıl' sorusunun cevabını vermek istiyor. Dava sürecinde sadece bilgiyi verip bir kenara çekilmiyor, sürecin her aşamasında sizin yanınızda, adeta özel asistanınız gibi.

Dizi 7 kitaptan oluşuyor. Ama şimdilik.

Dizinin bu kitabı; iş ilişkisinin devamının sağlanmasında ve işçinin bu açıdan korunmasında önemli bir yere sahip olan iş güvencesine ilişkin işçilerin sahip oldukları hakların, buna ilişkin usul, hüküm ve sonuçların Yargıtay kararları ışığında değerlendirilmesi ve uluslararası düzenlemelerle karşılaştırılması suretiyle, uygulamada karşılaşılan sorunların giderilmesine yönelik önerilerde bulunmak amacıyla hazırlanmıştır. Bu kapsamda, iş güvencesinin iş ilişkilerindeki önemi vurgulandıktan sonra, gelişim süreçleri çerçevesinde uluslararası alanda ve Türk Hukukundaki gelişmeler ve düzenlemeler, doktrinde ileri sürülen görüşlerle birlikte ayrıntılı bir şekilde ele alınmıştır.


Konu Başlıkları
İş Güvencesi Kavramı, Hukuki Niteliği, Hukuki, Sosyal ve Ekonomik Açıdan Gerekliliği
İş Güvencesine İlişkin Uluslararası Hukukta Yer Alan Düzenlemeler ve İş Güvencesine İlişkin Mevzuatın Türkiye'de Tarihsel Gelişimi
İş Güvencesine İlişkin Hükümlerin Uygulanma Esasları ve Fesih Bildirimine İtiraz ve Usulü
Geçerli ve Geçersiz Feshin Hüküm ve Sonuçları, İş Güvencesine İlişkin Hükümlerin Hukuki Niteliği
İş Güvencesine İlişkin Özel Koruma Sağlayan Düzenlemeler
Stok Kodu
9789750245930
Boyut
17x25 cm
Sayfa Sayısı
512
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2017
Kapak Türü
Karton
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat