Büyük Türk Bilginleri hazirlanirken, temel bilimsel çalismanin gözlem, deney, arastirma vb. evreleri, mümkün oldugunca ezbercilikten uzak bir anlatim ve örneklemeyle ele alinmistir. Bilim adamlarinin ne denli fedakârca, sabirla, bin bir güçlüge karsin yürüttükleri çalismalari, hikâye tarzinda anlatma gayreti içerisinde olduk.
Bu küçük serinin basta bilim adami olmayi düsünen ve çagdas uygarlik seviyesine ulasmak yolunda gayret gösteren Türk çocuklarinin öz güven kazanmasina küçük bir katkida bulunmasi dilegi ile...
BÜYÜK TÜRK DESTANLARI
Büyük Türk Destanlarini ele aldigimiz bu kitap serisi ilkögretim seviyesi ögrencilerimiz için hazirlanmistir. Destanlar aslina uyularak hazirlanmis olup, dikkatle incelendiginde bulundugu dönemler itibariyle Türkün yasayisi, inanisi, örf ve adetleri hakkinda ayrintili bilgiler içerdigi görülecektir.
BÜYÜK TÜRK ZAFERLERI
Iyi bir gelecek kurabilmek için bugünü anlamaya, bugünü anlamak için de dünü bilmeye ihtiyaç vardir. Dünü bize ögreten tarih bilgisidir. Tarihte dünyanin süper gücü olan Osmanli Devletini atalarinin nasil kurdugunu ögrenen asil Türk gençligi, Türk Devletini gelecegin süper gücü kilacaktir.
Büyük Türk Bilginleri (10 Kitap)
Büyük Türk Destanlari (10 Kitap)
Büyük Türk Zaferleri (10 Kitap)
Stok Kodu
9787911200616
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
2080
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2010-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat