Evinizdeki Terapist - Klinisyen ElkitabıTeoriden Pratiğe Köprü

Evinizdeki Terapist - Klinisyen Elkitabı Teoriden Pratiğe Köprü  - Den

Bu kitap, psikoterapistlerin terapi seansında danışanlarına Kognitif Terapi Modeli’nin nasıl uygulanacağını öğreten en iyi kitaplardan biridir. Etkin dili sayesinde, teorik bilgi ile terapi odası arasındaki boşlukta köprü görevi görmektedir. Klinisyenler için hazırlanan bu kitap, Evinizdeki Terapist’i nasıl daha etkin kullanabileceğinizi öğretecektir. Evinizdeki Terapist ve Evinizdeki Terapist Klinisyen Elkitabı, Kognitif Terapi’ye ilgisi olan ya da Kognitif Terapi uygulayan her terapistin kütüphanesinde olması gereken kaynaklardandır.

YAZAR HAKKINDA

Dennis Greenberger: Santa Ana, Kaliforniya’da bulunan Kaygı ve Depresyon Tedavi Merkezi’nin yöneticisidir. Ayrıca Irvine, Kaliforniya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde de asistan klinik profesörüdür. Yataklı Kognitif Terapi programının kurucusu ve eski yöneticisi olarak aynı zamanda Kognitif Terapi’de de eğitim çalışmalarını yönetmektedir.

Christine A. Padesky: Klinik psikologdur. Huntington Beach, Kaliforniya’da bulunan Kognitif Terapi Merkezi’nin kurucu ortaklarından ve Kognitif Terapi Akademisi’nin kurucu üyelerindendir. Beş kitabın ortak yazarlığını yapmış olan Dr. Padesky, tanınan bir konuşmacı ve Kaliforniya Psikoloji Derneği’nce verilen Psikolojiye Özel Katkı Ödülü’nün sahibidir.

YAZARIN ALTIN KİTAPLAR’DAKİ DİĞER KİTAPLARI

Evinizdeki Terapist
Stok Kodu
9789752116610
Boyut
13.50x21.50
Sayfa Sayısı
382
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2016-10
Çeviren
Deniz Dağyaran
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat